Един от най-големите таланти на България Петко Христов се разписа за Примаверата на Фиорентина при равенството 1:1 срещу лидера до този кръг в шампионата - Аталанта. Централният бранител бе точен с глава в 34-ата минута, когато изравни резултата, след като голмайсторът на първенството Муса Бароу бе дал аванс на "бергамаските" в 14-ата минута.

Голът е втори за бившия футболист на Славия през този сезон с екипа на Фиорентина. Двубоят от 16-ия кръг на шампионата на Примаверата на Италия бе предаван директно по националната телевизия на Италия.

Родният защитник през второто полувреме извърши нарушение в наказателното поле на "виолетовите", което доведе до дузпа за Аталанта, но Бароу, който има 20 гола през този сезон, прати топката над горната греда. Преди това съотборникът на Христов Сотил също пропусна от бялата точка. Фиорентина остана на седмо място с 24 точки, докато Аталанта е на второ място с 34 точки./БЛИЦ