Българският национал Петко Христов дебютира за Специя в италианския елит и игра цял мач при зрелищното равенство 2:2 срещу Каляри от първия кръг на Серия "А".

Емануел Гиаси (7) даде аванс в полза на гостите, а Симоне Бастони (58) също се разписа във вратата на тима от Сардиния.

Домакините изравниха в рамките на само четири минути с голове на Жоао Педро (62, 66-дузпа) във вратата на Специя, като за първия преодоля Христов и шутира от дъгата пред наказателното поле. След това Петко Христов не се разбра добре със Зут и остави топката за своя страж, който обаче беше изпреварен и повали опонент в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а Жоао Педро израни за 2:2.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 77-ата минута Самуел Мраз прати топката в мрежата на домакините, но голът не бе зачетен заради засада. Това бе и последната по-интересна ситуация в мача.

Въпреки всичко обаче българският национал получи високи оценки за играта си от италианските медии.

В следващия кръг Петко Христов и Специя ще имат доста по-сериозно предизвикателство с домакинство Лацио, докато Каляри гостува на Милан.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕТО В ИТАЛИЯ ВИЖ ТУК !!!