Българският национал Атанас Илиев започна като титуляр при победата на Асколи с 2:1 над Виченца в мач от 12-ия кръг на италианската Серия "Б". Нападателят остана на терена до 82-ата минута, а пет преди това получи жълт картон.

Асколи поведе в резултата в 20-ата минута с гол на Федерико Диониси след подаване на Алесанро Салви. В 36-ата минута ВАР не призна гол на Салви заради засада.

Две минути преди края на първото полувреме Рикардо Брошо си вкара автогол и удвои аванса на домакините.

След почивката Виченца тръгна по-смело в атака и в 62-ата минута Давиде Диау върна едно попадение. До края на срещата обаче не се стигна до нови голове.

Със спечелените три точки Асколи излезе на 9-о място във временното класиране в Серия Б с 18 точки в 12 мача.