Шампионът Ювентус записа изключително важни победа по пътя си към поредната титла в Калчото, след като спечели трудно с 1:0 при гостуването си на Болоня в среща от 25-ия кръг на Серия „А“.

Герой за "бианконерите" този път не бе обичайният заподозрян Кристиано Роналдо, а появилият се като резерва аржентински нападател Пауло Дибала (67). Той се появи в игра осем минути преди гола и се възползва от грешка на Филир Хеландер, за да реализира четвъртото си попадение този сезон.

Водените от Синиша Михайлович домакините направиха силен мач, но не успяха да зарават феновете си на „Ренато Д‘Ара“ срещу шампионата, чиято игра не бе брилянтна. Въпреки това Роналдо и компания отново се поздравиха с трите точки.

След 22-ия си успех „старата госпожа“ продължава да е лидер с 69 от възможни 75 точки за сезона и остава без поражение в италианския елит. Болоня остава в опасната зона, заемайки 18-о място с 18 точки и е на 3 зад Емполи, който е на спасителната 17-а позиция.

В други срещи от кръга Киево и Дженоа завършиха 0:0, а Сасуоло и СПАЛ също поделиха точките, но след равенство 1:1.