Милан отново разочарова феновете си, отстъпвайки с 0:1 в домакинството си на Удинезе. Така "росонерите" загубиха и втория си мач на собствен терен от началото на сезона в Серия "А".

Избраниците на треньора Винченцо Монтела играха много слабо срещу Удинезе и логично преклониха глава.

За цял мач единствено дебютантиралият днес като титуляр Соса бе близо до гол в 32-ата минута. Аржентинецът стреля от 20-ина метра в горната греда, което се оказа най-опасното положение за Милан.

Гостите стигнаха до трите точки след попадение в 88-ата минута. Вкара го резервата Стипе Перица, който засече от въздуха центриране на Баду и реализира в мрежата на Джанлуиджи Донарума - 0:1.

Друга лоша новина за "росонерите" е травмата на Лука Антонели. Защитникът се контузи в началото на второто полувреме, като бе изнесен на носилка. Заради прекъсването на играта около контузията на Антонели съдията даде 8-минутно добавено време, но и в него домакините не успяха да намерят пролука към вратата на Удинезе.