Лацио срази у дома Болоня с 2:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на върха във временното класиране с аванс от 2 точки пред шампиона Ювентус, който трябваше да играе голямо дерби с Интер в този кръг. Мачът на „бианконерите“ срещу „нерадзурите“ обаче бе отложен за 13 май заради върлуващия коронавирус в страната.

„Орлите“ от Рим си решиха мача само за три минути, след като точни за тях още през първата част бяха Луис Алберто (18) и Хоакин Кореа (21). До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от Вечния град.

След четвъртата си поредна победа Лацио е лидер с 62 точки и 2 повече от Ювентус. Болоня заема десета позиция с 34 точки преди останалите срещи от кръга.