Лацио срази Ювентус с 3:1 в столицата на Саудитска Арабия Рияд и спечели Суперкупата на Италия за пети път в историята. Това е втора победа за „орлите“ от Рим срещу „бианконерите“ в рамките на две седмици, след като ги надвиха със същия резултат като домакин за първенство. Те победиха "старата госпожа" за Суперкупата и през август 2017 година, когато спечелиха с 3:2 на "Олимпико" в Рим, а сега отново ликуваха, но далеч от Вечния град.

Луис Алберто (16) даде преднина на Лацио след асистенция на Сергей Милинкович-Савич. Кристиано Роналдо и компания владееха повече топката и в края на полувремето успяха да изравнят. Аржентинецът Пауло Дибала (45) се разписа за 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката „бианконерите“ продължиха активно да търсят обрата, но допуснаха нов гол във вратата си, дело на Сенад Лулич (73) след пас на Марко Пароло.

Финалният щурм на „старата госпожа“ не даде резултат, а в последните секунди Данило Каталди (90+4) оформи крайния резултат. Родриго Бентанкур беше изгонен секунди преди третото попадение на "орлите" и Ювентус завърши мача в намален състав.

Ювентус – Лацио 1:3
0:1 Алберто (16), 1:1 Дибала (45), 1:2 Лулич (73), 1:3 Каталди (90+4)

Ювентус: Шчесни, Де Шилио (56-Куадрадо), Бонучи, Демирал, Сандро, Бентанкур, Пянич, Матюиди (76-Коста), Игуаин (66-Рамзи), Дибала, Роналдо
Треньор: Маурицио Сари

Лацио: Стракоша, Луис Фелипе, Ачерби, Раду, Ладзари, Милинкович-Савич, Лейва (64-Каталди), Луис Алберто (67-Пароло), Лулич, Имобиле (82-Кайседо), Кореа
Треньор: Симоне Индзаги

Рияд, стадион: "Кинг Сауд Юнивърсити"
Съдия: Джанпаоло Калварезе
Жълти картони: Бентанкур (Ювентус); Лейва, Алберто, Каталди (Лацио)