Пескара се завърна в италианската Серия „А”, след като завърши 1:1 при визитата си на Трапани в реванша и спечели с общ резултат 3:1 финалния плейоф в Серия „Б”. В първата среща „делфините” бяха победили с 2:0 на свой терен. За последно те бяха в елита през сезон 2012/13.

На реванша Никола Читро (5) вкара ранен гол за домакините от Трапани и им върна надеждите, че могат да заличат бързо пасива си от първата среща. Резултатът остана непроменен до почивката, а през втората част Валерио Вере (57) изравни за 1:1 и направи задачата на Трапани изключително трудна.

В 64-ата минута Дженаро Сконамилио получи втори жълт и съответно червен картон, за да доиграят домакините мача в намален състав. Това допълнително ги затрудни в търсенето на нови попадения, каквито не бяха реализирани до края на мача в нито една от двете врати.