Българският национал Петко Христов и Специя допуснаха изненадваща домакинска загуба от втородивизионния Лече с 0:2 и отпаднаха от турнира за Купата на Италия. Бившият централен защитник на Славия остана на терена цял мач, но но не успя да помогне на своя отбор да продължи към 1/8-финалите.

В 43-ата минута Антонио Барека центрира страхотно в наказателното поле, където Листковски бе оставен сам и от близка дистанция с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Седем минути след началото на второто полувреме Марко Оливиери за втори път прати топката във вратата на домакините, но пападението не бе зачетено заради засада. В 55-ата минута обаче Лече стигна до втори гол, дело на Артуро Калабрези, който засече по страхотен начин центриране на Пабло Родригес.

Малко след изтичането на час игра Специя можеше да върне един гол, но удар с глава на Стрелец рикошира в лявата греда. В 83-ата минута гол на Аркадиуш Реца не бе признат заради засада.

Така Лече си осигури място на 1/8-финалите в турнира, където ще се изправи срещу Рома.