Специя отстъпи с 0:2 от Парма като гост в мач от 33-ия кръг в италианската Серия "Б". Българският национал Петко Христов изигра пълни 90 минути за гостите.

Парма успя да прати топката във вратата на Специя още в 41-вата минута чрез Анж-Йоан Бони, но попадението на французина не бе зачетено заради нарушение след преразглеждане на ситуацията с ВАР. Все пак Парма успя да поведе преди почивката след попадение Ернани в добавеното време. Домакините сложиха точката на спора в 87-ата минута, когато Габриел Шарпентие преодоля Йероен Цут.

Специя се намира на 17-то място в италианската Серия Б с 35 точки в актива си, като тимът на Петко Христов е на точка от спасителния бряг, докато Парма остава лидер с 69 точки на върха.