Специя завърши при 2:2 като гост на последния в Серия "А" Салернитана в среща от 24-ия кръг. Българинът Петко Христов изгледа срещата от пейката и за пореден мач не игра за Специя.

Съперникът поведе в третата минута с гол на Симоне Верди, а пет по-късно реферът отсъди дузпа за Специя, превърната в гол от Рей Манай в 12-ата минута.

Голмайсторът на Салернитана Верди отново се разписа в 16-ата минута, но нова дузпа даде възможност да Специя да изравни. Даниеле Верди застана зад бялата точка и оформи крайното 2:2 в 30-ата минута.

След малко повече от час Григорис Кастанос от Салернитана и Рей Манай от Специя пропуснаха да се разпишат.

Петко Христов и компания са на 15-о място с 26 точки, докато Салернитана е твърдо на дъното с едва 11 в 23 мача.