Салернитана победи у дома Специя с 1:0 в мач от италианската Серия А. За гостите неизползвана резерва остана българският национал Петко Христов, който доскоро лекуваше контузия.

Единственото попадение в мача бе дело на Паскуале Мадзоки в началото на второто полувреме.Той завърши страхотна индивидуална атака, като премина през защитници на гостите и с плътен шут извън наказателното поле прати топката в десния ъгъл.

През първата част Специя бе по-активният отбор и пропуски за гостите направиха Келвин Амиан и Емил Холм.

В самия край на мача М'Бала Нзола от Специя спря чудесно топката в наказателното поле и отправи силен удар, който премина над напречната греда.

Благодарие на трите точки Салернитата се изкачи до девето място в класирането, Специя остана на 15-а позиция.