Интер и Милан стартираха новия сезон в италианската Серия „А” с класически победи.

"Нерадзурите" разбиха у дома Фиорентина с 3:0. На резервната скамейка на гостите бе българският талант Петко Христов. Мауро Икарди (6-дузпа, 15) вкара първите два гола на „Джузепе Меаца”, като за втория му асистира хърватина Иван Перишич (79), който пък оформи крайния резултат в края на срещата след пас на Жоао Марио.

„Росонерите” сториха същото и спечелиха с 3:0 при визитата си на Кротоне, в чийто редици не бе българският национал Александър Тонев. Домакините играха почти цял мач в намален състав, след като още в 3-ата минута Чекерини получи директен червен картон, след като извърши нарушение за 11-метров наказателен удар, а Франк Кеси (6-дузпа) бе точен от бялата точка за 0:1. 19-годишният нападател Патрик Кутроне (18) удвои преднината на гостите, а асистиралият му Сусо (23) оформи крайния резултат още преди почивката. Кутроне бе асистент на последния гол.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!