Лацио oтвя Специя с 4:0 в мач от осмия кръг на Серия "А". За гостите не играха трима футболисти, които се прибраха в последния момент от ангажименти с националите отбори, в това число и българският защитник Петко Христов.

Голове на Матия Дзакани (12), Алесио Романьоли (24) и две попадения на Сергей Милинкович-Савич (61 и 91 минути) през второто полувреме донесоха победата на тима на Маурицио Сари, който днес нямаше как да води тима от скамейката заради наказание.

Успехът на Лацио можеше да бъде и много по-убедителен, но Чиро Имобиле пропусна дузпа още в третата минута. Тя беше отсъдена заради нарушение на Итан Ампаду срещу изпълнилия удара. Имобиле обаче прати топката високо над гредата. "Орлите" пропуснаха и още няколко изгодни положения пред вратата на Специя.

След успеха Лацио събра 17 точки и е трети във временното класиране. Също с по 17 са Аталанта и Милан. Лидерът Наполи е с 20 точки. Специя заема 12-ата позиция с 8 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!