Петко Христов игра цял мач за втория тим на Фиорентина при успеха с 2:0 над втория отбор на Ювентус. По-рано стана ясно, че българският защитник е включен и в групата на първия тим за утрешния ма с Беневенто в Серия "А".

Отборите с 19-годишни таланти на Фиорентина и Ювентус играха с черни ленти, а преди срещата имаше минута мълчание в памет на починалия капитан на домакините Давиде Астори. Неговата фланелка с №13 беше подарена на гостите, които поднесоха венец пред "Артемио Франки" преди мача.

Капитанът на втория тим на „виолетовите” Пиерлуиджи Пинто (21) вкара първия гол с глава и го посвети на Астори, демонстрирайки го с екипа с №13. Малко след това Гори (25) вкара за 2:0 след шут с левия крак.

След почивката Христов и компания пропуснаха да вкарат трети гол, а Ювентус също се размина с попадение в края на мача.

С този успех Фиорентина събра 40 точки и заема четвърто място. „Бианконерите” са осми с 33 точки.