Опашкарят Беневенто надви у дома Кротоне с 3:2 в среща от 25-ия кръг на Серия „А” и записа трета победа за сезона. Крокиата (11) изведе гостите напред в резултата след пас на Налини. Сандро (37) изравни преди почивката, а асистиралият му Виола (65) направи обрата пълен след пас на Джуричич. Ахмед Бенали (73) възстанови равенството след подаване на Фараони, а в самия край Диабате (89) донесе трите точки на домакините след асистенция на Джимсити. Така Беневенто събра 10 точки, но остава твърдо на дъното. Кротоне допусна 14-а загуба този сезон и остава над чертата, заемайки 17-а позиция с 21 точки.

В същото време Болоня победи гостуващия Сасуоло с 2:1. Андреа Поли (12) откри резултата в полза на домакините, а Кума Бабакар (38) изравни. В края чилиецът Ерик Пулгар (88) оформи крайния резултат. Сасуоло завърши мача в намален състав, след като в 86-ата минута Голданига бе изгонен с втори жълт картон. Болоня записа девета победа за сезона и заема 13-о място с 30 точки. Сасуоло е 16-и с 23 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"