Последният в класирането на Серия "А" - Киево, изненада Рома на "Олимпико" и успя да си тръгне с точка. Срещата в Рим завърши при резултат 2:2, а "вълците" имаха аванс от два гола на почивката.

Резултатът откри Стефан Ел Шаарауи в 10-ата минута, след като засече отблизо пас на Алесандро Флоренци. В 30-ата минута Браян Кристанте направи 2:0 след чудесен пас на Един Джеко.

В 52-ата минута Валтер Бирса намали резултата с хубав изстрел,а в 83-ата минута Мариуп Степински шокира домакините след разбъркване и с гръб прати топката във вратата за крайното 2:2.

Рома продължава със слабото си представяне от началото на сезона. Тимът на Еузебио Ди Франческо. "Вълците" са с 5 точки от 4 кръга, като записаха само един успех и той бе в първия си мач за кампанията. Киево пък продължава да бъде на дъното с -1 точка, тъй като получи наказание от минус 3 точки заради нарушение на финансовия феърплей.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"