Италианската прокуратура заподозря нередности около дербито Интер – Ювентус (2:3) в събота. Съмненията са свързани с разговор между треньора на „бианконерите“ Масимилиано Алегри и съдиите на срещата.

Телевизионните камери са запечатали как Алегри се обръща към четвъртия съдия Паоло Талиавенто и произнася думата „promosso“, която от италианския се превежда като „успешно преминаваш в следващото ниво“.

Освен това на кадрите се вижда как Талиавенто казва: „Печелим в добавеното време.“

Както е известно, победното попадение на Ювентус беше вкарано от Гонсало Игуаин в 88-ата минута.

Прокурорът към Италианската футболна федерация Джузепе Пекораро вече е изискал видеозапис за преглеждане и за стартиране на разследване.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"