Отборът на Верона обърна у дома Дженоа с 2:1 в мач от 19-и кръг на италианската Серия „А“ и поглежда смело към местата за участие в евротурнирите.

В края на първото полувреме Арналдо Санабриа (41) даде аванс на гостите след извеждащо подаване на Антони Берека.

През втората част Валерио Вере (55-дузпа) изравни, след като съдията посочи бялата точка за нарушение на Кристиан Ромерло, а Матия Дзакани (65) се възползва от разбъркване в наказателното поле и оформи пълния обрат.

След втория си пореден успех тимът от града на Ромео и Жулиета е осми с 25 точки в актива си, изоставайки на 4 от шестия Каляри, заемащ последната позиция за евротурнирите. Дженоа е на 18-о място в зоната на изпадащите с 14 точки.