Болоня победи Емполи с 1:0 като гост в двубой от 29-ия кръг на Серия А.

През първото полувреме гостите бяха по-добрият отбор, но направиха няколко пропуска. Към средата на частта Емполи пропусна най-добрия си шанс. Шимон Журкович си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, но покрай целта.

Болоня натисна в края в търсене на трите точки. Последователно Алексис Салемакерс, Фабиан и Рикардо Орсолини имаха шансове да се разпишат, но не успяха да се възползват.

Така се стигна до 4-ата минута на добавеното време. Удар на Рикардо Калафиори беше отразен от вратаря, но при добавката резервата Джовани Фабиан не сбърка (1:0) и се превърна в герой.

С успеха Болоня запази четвъртото си място в класирането с актив от 54 точки, докато Емполи е 17-и с 25 точки.