ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Милан спечели драматично с 3:2 при визитата си на Удинезе в мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А" и се утвърди на третата позиция във временното класиране. Двубоят бе белязан от расистки скандал заради маймунски звуци към вратаря на гостите Майк Менян.

След спокойни начални минути без кой знае какви голови положения в 31-ата Ернандес потърси комбинация с Жиру, който този път пропусна топката за връхлитащия Рубен Лофтъс-Чийк и англичанинът откри резултата за 0:1. Само две минути по-късно мачът беше прекъснат от главния съдия Фабио Мареска. Причина за това беше расистко поведение от страна на част от домакинските фенове към противниковия вратар Майк Менян, който напусна терена демонстративно. Малко преди това тифозите бяха предупредени заради маймунски звуци към френския национал, но заради повторната им проява се стигна до няколкоминутното прекъсване, по време на което играчите на гостите се прибраха за кратко в съблекалнята си. В крайна сметка паузата продължи само около пет минути и играта беше подновена.

Фриуланите не се забавиха и възстановиха равенството в 42-ата минута, когато Самарджич финтира Симон Кяер пред наказателното поле и веднага отправи шут за 1:1. Малко след това сърбинът потърси втори гол, но този път топката профуча покрай вратата. В добавеното време преди почивката Хасан Камара опита далечен шут, който завърши в ръцете на Менян.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката в 59-ата минута Жиру стреля с глава след центриране на Пулишич, но Окойе успя да улови топката. Три минути по-късно Менян отрази шут отблизо на резервата Мартин Пайеро. Атаката на домакините обаче продължи и неразбирателство между Тижани Райндерс и Ернандес доведе до удар на резервата Флориан Товен, който донесе пълния обрат в двубоя.

В 74-тата минута влезлият от пейката Кингсли Ехизибуе нанесе удар по земя, който завърши в обятията на Менян. В 81-вата минута Жиру се отчете с пропуск с глава. Две минути по-късно Тео Ернандес потърси пас в наказателното поле, който беше пресечен от Ловрич. Така топката стигна до Жиру, който със своя шут я запрати в напречната греда. След това топката тупна, преминавайки голлинията с половината си обем, а влезлият като резерва сърбин Лука Йович с плонж я добута във вратата за 2:2.

В добавеното време Жиру опита коварен изстрел от голямо разстояние, който беше избит от Окойе в корнер. При неговото изпълнение именно французинът отклони топката към друга резерва Ноа Окафор, чийто удар се превърна в победното попадение за "росонерите", които са трети във временното класиране с 45 точки. Удинезе е на 16-ата позиция с 18 точки. миланския гранд.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 2:3
0:1 Рубен Лофтъс-Чийк (31), 1:1 Лазар Самарджич (42), 2:1 Флориан Товен (62), 2:2 Лука Йович (83), 2:3 Ноа Окафор (90+3)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!