След три провала на старта Рома размаза у дома опашкаря Емполи със 7:0 в мач от четвъртия кръг на италианската Серия "А". Пауло Дибала се разписа два пъти във вратата на „сините“, а по едно попадение добавиха Роберт Санчес, Браян Кристанте, Ромелу Лукаку и Джанлука Манчини. Алберто Граси от гостите пък си вкара автогол.

"Вълците" натиснаха на "Олимпико" още в началото и във втората минута получиха дузпа, след като Себастиан Валукиевич игра с ръка в собственото си наказателно поле. Пауло Дибала се нае с изпълнението и реализира от бялата точка за 1:0. Шест минути по-късно Ренато Санчес комбинира с Расмус Кристенсен, след което засече топката за втори път във вратата на Емполи.

До края на първото полувреме Рома вкара трети гол. Това се случи в 35-ата минута, когато Ромелу Лукаку комбинира с Браян Кристанте, който навлезе в наказателното поле на Емполи. Алберто Граси се опита да изчисти топката пред халфа, но я вкара в собствената врата за 3:0.

След почивката в 55-ата минута Браян Кристанте напредна по дясното крило и подаде на Дибала. Аржентинецът преодоля бранител и излезе сам срещу вратаря Етрит Бериша, след което се разписа за 4:0.

В 79-ата минута Андре Белоти бе с гръб към вратата на Емполи и върна назад за Кристанте, който с мощен изстрел в горния десен ъгъл вкара за 5:0. Шестото попадение дойде три минути по-късно, когато Белоти изведе Ромелу Лукаку, който сам срещу вратаря пусна топката под плонжа му.

В 86-ата минута при центриране от корнер Кристанте чукна с пета топката за Джанлука Манчини, който с глава оформи крайния резултат.

След този успех Рома се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 4 точки, докато Емполи остава на дъното без спечелена точка и голова разлика от 0:12.

РОМА - ЕМПОЛИ 7:0
1:0 Пауло Дибала (2-дузпа), 2:0 Ренато Санчес (8), 3:0 Алберто Граси (35-автогол), 4:0 Пауло Дибала (55), 5:0 Браян Кристанте (79), 6:0 Ромелу Лукаку (82), 7:0 Джанлука Манчини (86)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!