Рома спечели с класиката 3:0 при визитата си на Болоня в среща от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и отново е на 6 точки зад лидера Ювентус. Федерико Фацио (25) след пас на Манолас, Мохамед Салах (41) и асистиралият му Един Джеко (75) се разписаха и донесоха трите точки на „вълците” от Рим, които остават втори във временното класиране със 71 точки. Болоня е на 14-а позиция с 34 точки.

Удинезе пък срази гостуващия Дженоа също с 3:0. Родриго де Паул (20) след пас на Лукас Еванджелиста и Даниел Сапата (31) се разписаха за „фриуланите”, а Рубиньо от Дженоа си вкара автогол в 49-ата минута и оформи крайния резултат. Така Удинезе събра 40 точки и се изкачи на 11-о място, а Дженоа остава 16-и с 29 точки и на 9 от зоната на изпадащите.

Каляри допусна обрат и загуби у дома от Торино с 2:3. Марко Бориело (19-дузпа) изведе домакините от остров Сардиния напред в резултата, но още до почивката Адем Ляич (33) и асистиралият му Андреа Белоти (39) след пас на Запакоста направиха обрат за „биковете” още до почивката. В началото на втората част Африе Акуа (53) даде солиден аванс на гостите след подаване на Фалке, а в последните секунди кореецът Кванг-Сонг Хан (90+5) оформи крайния резултат. След 16-ата си загуба за сезона Каляри е на 13-о място с 35 точки, а Торино записа 11-и успех и остава десети с 44 точки.