Рома разби у дома Удинезе с 4:0 на старта на новия сезон в италианската Серия „А”.

През първото полувреме „вълците” имаха инициативата на „Олимпико”, но не съумяха да реализират положенията си пред вратата на „фриуланите”.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активни и в 65-ата минута получиха дузпа, реализирана от Диего Пероти за 1:0. Десет минути по-късно Рома отново имаше право да изпълни 11-метров наказателен удар и пак Пероти бе хладнокръвен, удвоявайки преднината на домакините.

В 82-ата минута босненският нападател Един Джеко се възползва от асистенция на белгиеца Раджа Наинголан и направи резултата класически – 3:0. Две минути по-късно египтянинът Мохамед Салах оформи крайното 4:0 за успешния старт на водения от Лучано Спалети тим.