Рома направи голяма издънка като домакин, след като записа равенство 1:1 със слабака Сасуоло.

В първите минути двубоя започна много добре за гостите, като в 10-ата минута вратаря на Рома Алисон се наложи да спасява опасно положение на Матео Политано.

В 31-ата минута Диего Пероти центрира, топката стигна до Джеко, който подаде на Пелегрини, а младият халф отбеляза за 1:0.

Второто полувреме не предложи много положения, като в 78-ата минута на двубоя гостите сътвориха изненадата чрез Мисироли, който изравни резултата. До края на срещата последва натиск на Рома.  В 86-ата минута Ченгиз Юндер вкара гол за Рома, но попадението бе отменено след намесата на системата ВАР. Оказа се, че футболистът на "вълците" е бил в засада.

Легендата Паоло Канаваро пък сложи край на кариерата си с този двубой. 36-годишният капитан на Сасуоло отсега нататък ще помага на брат си Фабио Канаваро, който е треньор на китайския Гуангжоу Евъргранде.

Така домакините от Рома остават на 4-а позиция във временното класиране с 39 точки, а Сасуоло е 14-и с 21 пункта.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"