Рома излъга у дома Торино с 1:0 в мач от 14-ия кръг на италианската Серия „А“ и записа трета поредна победа във всички надпревари.

Играчите на Жозе Моуриньо доминираха на „Олимпико“ и стигнаха до успеха с гола на Тами Ейбрахам (32), който се разписа след асистенция на Хенрих Мхитарян.

В 37-ата минута съдията отсъди дузпа за Рома за нарушение на Алесандро Бонджорно, но след проверка с ВАР решението му за 11-метровия наказателен удар бе отменено.

Десет минути преди края на срещата и Андреа Белоти напусна контузен, като на негово място влезе Антонио Санабриа.

„Bиковете“ така и не успяха да стигнат до изравнително попадение и си тръгнаха с празни ръце.

След успеха си „вълците“ се утвърдиха на петата позиция с 25 точки и са само на три зад четвъртия Аталанта. Торино е на 13-а позиция със 17 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"