След загубата си от ЦСКА с 1:3 в София преди няколко дни Рома разби с 5:1 Болоня като гост в мач от 11-ия кръг на италианската Серия "А".

Още преди почивката двата тима си вкараха всичките шест гола, а само след 15 минути игра гостите от Рим вече имаха аванс от три попадения.

Головете за „вълците“ отбелязаха Един Джеко (10), Лоренцо Пелегрини (15), Жордан Верету (25) и Хенрих Мхитарян (44), докато автогол преди това в петата минута си вкара Андреа Поли. Автогол си вкара и Браян Кристанте от Рома в 24-ата минута.

След победата римляните се изкачиха до 5-ото място в класирането с 21 точки. Болоня пък е 12-и с 12 пункта.

В други срещи от кръга днес Интер спечели с 3:1 при визитата на Каляри, Аталанта срази у дома Фиорентина с 3:0, а Наполи обърна гостуващия Сампдория с 2:1 и след третата си поредна шампионатна победа се изкачи на третата позиция.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"