Следващият съперник на ЦСКА в Лига Европа (идния четвъртък от 19:55 часа в София) - Рома завърши при 0:0 със Сасуоло у дома в двубой от 10-ия кръг на италианската Серия "А".

„Вълците“ играха с човек по-малко от 40-ата минута, след като с втори жълт картон бе изгонен Педро, но въпреки това имаха по-чистите ситуации. Римляните имаха превес в головите положения (12:5), както и в точните удари (5:2), но до попадение не се стигна.

Гол на Хенрих Мхитарян беше отменен в 45-ата минута заради фаул в атака, а четвърт час по-късно и попадение на съперника не беше признато заради засада.

Рома остава на петата позиция с 18 точки, докато Сасуоло са позиция по-нагоре и с точка повече.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 10 КРЪГ

Събота, 5 декември
Специя – Лацио 1:2
0:1 Имобиле (15), 0:2 Милинкович-Савич (33), 1:1 Н‘Дзола (64)

Ювентус – Торино 2:1
0:1 Н‘Кулу (9), 1:1 Маккени (77), 2:1 Бонучи (89)

Интер – Болоня 3:1
1:0 Ромелу Лукаку (16), 2:0 Ашраф Хакими (45), 2:1 Емануел Винято (67), 3:1 Ашраф Хакими (70)