Рома победи с 3:1 при визитата си на предпоследния Дженоа в мач от 20-ия кръг на италианската Серия „А“ и се завърна на четвърта позиция във временното класиране.

Дженгиз Юндер (5) откри резултата в полза на „вълците“ след пас на Джъстин Клуйверт, а в 44-ата минута Давиде Бираски си вкара автогол и удвои аванса на гостите. Секунди след това Горан Пандев (45) намали на 1:2 след подаване на Ласе Шьоне.

След почивката Рома продължи да има инициативата и Един Джеко (74) окончателно сложи точка на спора. В последните секунди от добавеното време Горан Пандев пропусна от изгодна позиция да се разпише за втори път в мача.

Така „вълците“ от Рим се върнаха на победния път в шампионата след две поредни загуби и вече с 38 точки изпревариха Аталанта с 3 на четвъртата позиция. Дженоа остава предпоследен с 14 точки и е на 2 от спасителната 17-а позиция, на която е Лече.