Рома победи Торино с 1:0 като гост в мач от 29-ия кръг на Серия А.

В седмата минута Пер Шуурс игра с ръка в наказателното си поле и футболистите на Рома скочиха с претенции за дузпа. Съдията ги уважи и последва 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби Пауло Дибала, който преодоля Ваня Милинкович-Савич за 0:1.

С това се изчерпаха интересните ситуации за първата част. Второто полувреме започна с добро положение за Торино. В 49-ата минута Алексей Миранчук нанесе силен удар с глава, а Руи Патрисио показа страхотен рефлекс и изби в корнер.

Две минути по-късно Пауло Дибала се свлече в наказателното поле и поиска дузпа, но този път такава не последва.

По този начин „вълците“ се изкачиха до третото място във временното класиране с актив от 53 точки, на 2 зад градския съперник Лацио, който по-късно тази вечер излиза срещу Ювентус. Торино е 12-и с 38 пункта.