Лацио обърна и срази у дома шампиона Ювентус с 3:1 в дербито от 15-ия кръг на италианската Серия „А“, нанасяйки му първо поражение в елита от началото на сезона. "Орлите" прекъснаха 16-годишната серия без успех в домакинствата си над този съперник за първенство - 3 равенства и 11 загуби. Последният успех на Лацио пред своя публика бе през далечната 2003 година.

Кристиано Роналдо (25) изведе „бианконерите“ напред в резултата след асистенция на Бентанкур и те задържаха аванса си почти до почивката. В добавеното време на първата част Луис Фелипе (45+1) изравни след подаване на Луис Алберто.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката „орлите“ бяха далеч по-добри, отправяйки повече точни удари към противниковата врата, въпреки че сериозно отстъпваха по отношение владение на топката. В 69-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Куадрадро бе изгонен с директен червен картон.

С човек повече домакините стигнаха до пълен обрат. Сергей Милинкович-Савич (74) се разписа след втора асистенция на Луис Алберто, а четири минути по-късно Чиро Имобиле пропусна дузпа. В последните секунди от добавеното време Фелипе Кайседо (90+5) оформи крайния резултат.

След седмата си поредна победа в шампионата Лацио е трети с 33 точки и три по-малко от Ювентус, който изостава с 2 от лидера Интер.