Ювентус и Милан завършиха 0:0 в Торино в полуфиналния им реванш от турнира за Купата на Италия. Първата среща преди прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус също бе завършила без победител, но все пак с голово равенство 1:1 през февруари, което облагодетелства „бианконерите“ заради попадението на чужд терен, което ги класира за финала.

Два бяха ключовите моменти през първата част. Първо Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 16-ата минута, пращайки топката в гредата, а наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Андреа Конти. В първия момент съдията Даниеле Орсато не забеляза това, но след намесата на ВАР посочи бялата точка.

Буквално секунди след пропуска на Роналдо гостите останаха с човек по-малко заради изключително грубо нарушение на Анте Ребич. Хърватинът вдигна много високо крака си и фаулира грубо Данило, а Орсато реши да даде директен червен картон на нападателя.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Старата госпожа“ пое инициативата, но до чисти положения рядко се стигаше, а Донарума отрази до края на първата част удари на Матуиди и Роналдо.

Милан имаше първата възможност за втората част, но в 48-ата минута Хакан Чалханоолу пропусна с глава. Десетина минути по-късно Донарума спаси удар с глава на Дибала.

Четвърт час преди края Чалханоолу шутира по земя от далечна дистанция, но не затрудни Джанлуиджи Буфон, а пет минути след това Дибала опита далечен изстрел и Донарума се намеси решително на отсрещната врата. В заключителните секунди Донарума спаси и удар на Алекс Сандро.

Ювентус - Милан 0:0
(в първия мач 1:1)

Ювентус: 77. Джанлуиджи Буфон, 13. Данило (86 - 16.Хуан Куадрадо), 4. Матайс де Лихт, 19. Леонардо Бонучи, 12. Алекс Сандро, 30. Родриго Бентанкур, 5. Миралем Пянич (62 - 6.Сами Кедира), 14. Блейс Матуиди (62 - 25.Адриен Рабио), 11. Дъглас Коста (63 - 33.Федерико Бернардески), 10. Пауло Дибала, 7. Кристиано Роналдо
Треньор: Маурицио Сари

Милан: 99. Джанлуиджи Донарума, 12. Андреа Конти (86 - 56.Саелемакерс), 24. Симон Кяер, 13. Алесио Романьоли, 2. Давиде Калабрия (88 - 93.Лаксалт), 79. Франк Кесие (82 - 33.Крунич), 4. Исамел Бенасер,  39. Лукас Пакета (82 - 29.Коломбо), 10. Хакан Чалханоглу, 5. Джакомо Бонавентура (52 - 17.Рафае Леао), 18. Анте Ребич
Треньор: Стефано Пиоли