Ювентус надви у дома Лацио с 2:1 в дербито на 34-ия кръг в италианската Серия „А“ и направи нова крачка към защита на титлата си. Кристиано Роналдо (51-дузпа, 53) вкара и двата гола за „бианконерите“, които дръпнаха с 8 точки аванс на върха.

Аржентинският нападате на домакините Гонсало Игуаин получи мускулна травма на загрявката и беше заменен в последната минута от сънародника си Пауло Дибала.

През първата част двата тима по веднъж нацелиха греда. Първо Алекс Сандро от „бианконерите“ нямаше късмет, а в края на полувремето и Чиро Имобиле от „орлите“ прати топката в страничната греда.

След почивката в 48-ата минута Бастош игра с ръка след удар на Кристиано Роналдо, като ситуацията беше прегледана чрез ВАР, тъй като имаше съмнения дали това е станало в наказателното поле или извън него. В крайна сметка реферът Даниеле Орсато посочи бялата точка и Кристиано Роналдо (51-дузпа) даде преднина на „старата госпожа" с юбилейния си гол №50 в елита на Италия. Само две минути по-късно португалецът удвои аванса на домакините, пращайки топката в опразнената врата след светкавична контраатака, в чиято основа беше Пауло Дибала.

До края на мача Роналдо на два пъти имаше възможност да оформи хеттрик, но първо се размина с топката, а след това прати топката в напречната греда.

Лацио също получи 11-метров наказателен удар и Чиро Имобиле (83-дузпа) оформи крайния резултат с точно изпълнение от бялата точка.

След успеха си Ювентус е на върха с 80 точки и 8 повече от Интер четири кръга преди края. Лацио бе втори на точка зад „старата госпожа“ преди възобновяването на първенството след прекъсването заради коронавируса, но сега е четвърти с 69 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 34 КРЪГ

В събота
Верона – Аталанта 1:1

0:1 Дуван Сапата (50), 1:1 Песина

Каляри – Сасуоло 1:1
0:1 Франческо Капуто (12), 1:1 Жоао Педро (63)

Милан – Болоня 5:1
Алексис Саелемаекерс (10), 2:0 Хакан Чалханоглу (24), 2:1 Такехиро Томиясу (44), 3:1 Исмаел Бенасер (49), 4:1 Анте Ребич (57), 5:1 Давиде Калабрия (90+2)

В неделя
Парма – Сампдория 2:3

1:0 Жервиньо (18), 2:0 Бережински (40-автогол), 2:1 Шабот (48), 2:2 Куалиарела (69), 2:3 Бонацоли (78)

Дженоа Лече 2:1
1:0 Санабрия (7), 1:1 Манкосу (60), 2:1 Габриел (81-автогол)

Бреша – СПАЛ 2:1
0:1 Дабо (42), 1:1 Змрхал (69), 2:1 Змрхал (90)

Фиорентина – Торино 2:0
1:0 Лианко (2-автогол), 2:0 Кутроне (75)

Наполи – Удинезе 2:1
0:1 Де Паул (22), 1:1 Милик (310, 2:1 Политано (90)

Рома – Интер 2:2
0:1 Де Врей (15), 1:1 Спинацола (45+1), 2:1 Мхитарян (57), 2:2 Лукаку (88-дузпа)

В понеделник
Ювентус - Лацио 2:1

1:0 Кристиано Роналдо (51-дузпа), 2:0 Кристиано Роналдо (53), 2:1 Чиро Имобиле (83-дузпа)