Кристиано Роналдо, който дълго време беше под карантина заради COVID-19, се завърна в игра за Ювентус по впечатляващ начин. Португалецът вдъхнови "Старата госпожа" за победата с 4:1 при гостуването на Специя от 6-ия кръг на Серия "А".

Роналдо влезе на смяна в 56-ата минута при резултат 1:1, като успя да блесне с два гола и да изведе "бианконерите" до трите точки.

В 16-ата минута Алваро Мората oткри за Ювентус, а в 32-ата Томазо Побега изравни за Специя. Домакините бяха без българския нападател Андрей Гълъбинов, който продължава да лекува контузия.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 59-ата минута Роналдо даде преднина на гостите от Торино - 1:2, а в 68-ата Адриен Рабио вкара за 1:3. Демонстриралият огромно желание за игра Кристиано подпечата успеха на тима на Андреа Пирло с втори гол в 76-ата минута. Португалецът този път отбеляза от дузпа в стил Паненка - 1:4. Наказателният удар беше отсъдена за фаул на Бартоломей срещу Киеза.

За Ювентус това е първа победа в Серия "А" в последните три срещи, след като в миналите два кръга футболистите на Пирло завършиха наравно с Кротоне (1:1) и Верона (1:1). В класирането "бианконерите" са на второто място с 12 точки, колкото има и Аталанта. Лидерът Милан събра 16, след като по-рано днес измъкна успех с 2:1 като гост на Удинезе.