Лидерът Ювентус завърши зрелищно 2:2 у дома с четвъртфиналиста в Шампионската лига Аталанта в мач от 32-ия кръг на италианската Серия “А”. Дуван Сапата (16) изведе бергамаските напред в резултата, а Кристиано Роналдо (55-дузпа) изравни. Руслан Малиновский (80) пак даде аванс на гостите, но Кристиано Роналдо (90-дузпа) спаси "бианконерите" в края.

Гостите започнаха по-добре и след пропуски на Сапата и Иличич успяха да поведат в 16-ата минута. Тогава Дуван Сапата направи двойно подаване с Папу Гомес, след което преодоля Войчех Шчесни с удар по земя за 0:1. Първият удар за Ювентус дойде едва две минути по-късно и беше дело на Дибала, но Пиерлуиджи Голини се справи с него. До края на полувремето Сапата и Дибала имаше още шансове, но до гол не се стигна.

След почивката в 55-ата минута при удар на Дибала топката рикошира в ръката на Мартен де Роон, а главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка и Кристиано Роналдо беше безапелационен при изпълнението на дузпата за 1:1.

В 70-ата минута Роналдо получи добра възможност да се разпише отново, но страничният съдия вдигна флага за засада. Десет минути след това Руслан Малиновский се разписа след асистенция на Луис Муриел и отново даде аванс на гостите, но в последната 90-а минута Роналдо отново бе точен от дузпа и спаси "старата госпожа" от загуба.

След равенството Ювентус е на върха със 76 точки и на 8 пред втория Лацио. Аталанта остава на третата позиция с 67 точки и на една зад "орлите", а до края на сезона остават 6 кръга.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 32 КРЪГ

От събота
Лацио – Сасуоло 1:2
1:0 Луис Алберто (33), 1:1 Джакомо Распадори (52), 1:2 Франческо Капуто (90+1)

Бреша – Рома 0:3
0:1 Федерико Фацио (48), 0:2 Никола Калинич (62), 0:3 Николо Дзаниоло (74)

Ювентус – Аталанта 2:2
0:1 Дуван Сапата (16), 1:1 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 1:2 Руслан Малиновский (80), 2:2 Кристиано Роналдо (90-дузпа)