Вратарят на слабака в Серия "А" Беневенто - Алберто Бриньоли, придоби световна известност за минути. Той се разписа с глава в 95-ата минута на срещата от 15-ия кръг на Серия "А" с Милан (2:2) и така донесе първа точка за тима си в елита.

Любопитно е, че 26-годишният футболист е първият страж за последните 16 години, разписал се в италианското първенство от игра. На 1 април 2001 година вратарят на Реждина Масимо Таиби засича в 87-ата минута с глава центриране от корнер за равенството 1:1 с Удинезе.

Иначе първият вратар, който реализира попадение в противникова врата в шампионатен мач в Италия, е Микеланджело Рампуло. През сезон 1991/92 той се разписва с глава за Кремонензе във вратата на Аталанта.