Сампдория спечели с 1:0 срещу Дженоа на стадион „Луиджи Ферарис” в дербито на Генуа от 28-ия кръг на италианската Серия „А”. Така за първи път от 55 години насам „моряците” триумфираха и двете дербита срещу градския съперник в рамките на един сезон. През октомври те победиха „грифоните” с 2:1 като символични домакини тогава.

През първата част и двата тима имаха своите шансове, но най-доброто положение бе за Дженоа в 19-ата минута, когато Маурисио Пинийя шутира силно отблизо, но Еудженио Ламана с прекрасна намеса спаси, а при опита за добавка на Оскар Хилемарк защитник изчисти топката пред голлинията.

Малко след почивката “моряците” бяха близо до гола след шут на Луис Муриел, но топката се отби от гредата. Футболистите на Сампдория бяха по-опасни в предни позиции и Луис Муриел (71) вкара победния гол след грешка в отбраната на символичните домакини, които до края на мача не успяха да отвърнат на удара.

След успеха си Сампдория събра 41 точки и заема девето място. Дженоа остава на 15-а позиция с 29 точки преди останалите срещи от кръга.