Рома изненадващо загуби у дома от Сампдория в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Само преди няколко съперниците изиграха отложения си мач от началото на сезона и завършиха 1:1 в Генуа.

На „Олимпико” срещата също бе доста равностойна. Капрари, Барето и Сапата направиха пропуски за гостите през първата част, а в 33-ата минута гол на Костас Манолас за домакините не бе признат заради засада. Шест минути след това „вълците” получиха дузпа за игра с ръка на Силвестре, но вратарят на гостите Емилиано Вивиано отрази удара на Алесандро Флоренци от бялата точка.

След почивката домакините продължиха да търсят по-активни гола, а пропуски направиха Ченгиз Юндер и Лоренцо Пелегрини. Така се стигна до 80-ата минута, когато изненадващо гостите поведоха с гол на Дуван Сапата, който в крайна сметка и донесе победата на „моряците”.

Сампдория записа 11-а победа през настоящата кампания и заема шеста позиция с 37 точки. Рома допусна пета загуба за сезона и остава на пето място с 41 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"