Сампдория удари Аталантa в Бергамо (ВИДЕО)

„Моряците” прекъснаха серия от три загуби

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Аталанта загуби от гостуващия Сампдория с 1:2 в отложения им мач от 27-ия кръг на италианската Серия „А”.

В самия край на първата част „моряците” от Генуа успяха да вземат аванс с гол на Джанлука Капрари (43).

След почивката бергамаските изравниха, след като Рафаел Толой (67) вкара за 1:1, възползвайки се от подаване на гамбиеца Муса Бароу. Сампдория стигна до трите точки благодарение на колумбиеца Даниел Сапата (84).

След този успех „моряците” се изкачиха на седмата позиция с 47 точки, колкото има и Аталанта на осмото място. И двата тима са на три точки от шестата позиция, която дава право на участие в Лига Европа и заемана към момента от Милан.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"