Шампионът Интер изненадващо загуби у дома от Сасуоло с 0:2 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и не успя да измести градския съперник Милан от лидерската позиция.

Гостите започнаха много добре и поведоха с ранен гол на Джакомо Распадори (8), който се възползва от асистенция на Доменико Берарди. Сасуоло продължи да бъде по-активен и удвои аванса си чрез Джанлука Скамака (26) след пас на Хамед Траоре.

„Нерадзурите“ се опитаха да се отърсят от шока и да натиснат съперника, но през първата част не успяха да стигнат до попадение, а и след почивката дълго време на намериха верния път към вратата. Едва в четвъртата минута от добавеното време Стефан Де Фрай се разписа, но съдията прегледа ситуацията с ВАР и не призна гола заради игра с ръка на Федерико Димарко при атаката.

След поражението Интер остава втори с 54 точки и на 2 зад градския съперник Милан. Сасуоло се изкачи с една позиция и вече е 11-и с 33 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"