Фиорентина сензационно загуби с 0:2 у дома от Емполи в тоскански сблъсък от деветия кръг на италианската Серия „А“ и пропуска шанс да се изравни по точки с третия Ювентус.

„Виолетовите“ владееха повече топката през целия мач, но гостите ги хванаха на контраатака и за първи път този сезон се разписаха при визита, че дори и два пъти.

В 21-ата минута Франческо Капуто се възползва от асистенция на Алберто Граси, а в 81-ата минута ганаецът Емануел Джаси засече центриране на Фацини, който отне топката след грешка на защитник на домакините. Стражът на гостите Бериша спаси всички удари към вратата си.

След първата си победа и два гола като гост този сезон Емпои събра 7 точки, изкачвайки се с една позиция на спасителната 17-а, точно над зоната на изпадащите, където вече се озова Удинезе със своите 6 пункта от 6 ремита. Фиорентина остана на петото място със 17 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!