Дженоа победи у дома сензацията на сезона Болоня с 2:0 в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия "А".

Домакините поведоха още в 13-ата минута с великолепен гол на Руслан Малиновски, който овладя фин пас на Аарон Мартин, след което нанесе рязък удар от границата на наказателното поле и с помощта на левия страничен стълб вкара за 1:0. В 26-ата минута Болоня бе много близо до изравнително попадение, след като Джовани Фабиан скочи високо, за да засече с глава центриране и нанесе удар около точката на дузпата, но топката срещна левия страничен стълб и отказа да влезе във вратата.

След почивката в 59-ата минута Алберт Гудмундсон стигна до топката, след което изведе Витиня в наказателното поле, а португалецът с възхитителен прехвърлящ удар вкара за 2:0. До края на мача гостите така и не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от Генуа.

Така „грифоните“ завършиха 11-и с 49 точки, докато „рособлу“ е с 68 на третото място, което може да загуби след мачовете на Ювентус и Аталанта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!