Треньорът на италианския шампион Ювентус Масимилиано Алегри получи неприятни новини, след като двама от основните му футболисти се контузиха. Това стана ясно след убедителната драматична победа над швейцарския първенец Йънг Бойс (3:0) във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Това са защитникът Даниеле Ругани и халфът Сами Кедира.

Италианският бранител е със счупено ребро, а германският полузащитник има разтежение в бедрото, след като игра около 20 минути в мача срещу съперника от Берн. Кедира се възстановяваше от мускулна травма, но явно твърде рано се е завърнал в игра, а Ругани сега влиза в лазарета.

„Даниеле Ругани има фрактура на лявото ребро, която я е получил по време на мача с Фрозиноне. Това ще му попречи да бъде на разположение за мача срещу Удинезе идния уикенд. Сами Кедира пък усеща дискомфорт в лявото бедро, като окончателната му диагноза ще излезе в четвъртък”, обявиха „бианконерите“.

Междувременно друг бранител Матия Де Шилио поднови тренировки наравно с останалите си съотборници.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"