Шампионът на Италия Наполи допусна изненадваща издънка у дома и загуби с 0:1 от опашкаря Емполи в двубой от 12-ия кръг на Серия "А".

Мачът на стадион „Диего Армандо Марадона“ започна по-добре за домакините, които пропуснаха добра възможност в 13-ата минута след удар с глава на Андре-Франк Замбо-Ангиса.

След половин час игра Джовани Симеоне порази вратата на Емполи, но голът не бе зачетен заради засада.

Минута преди края на редовното време на срещата Наполи имаше шанс да открие резултата, но ударът на Хвича Кварацхелия бе спасен.

Гостите нанесоха съкрушителен удар в добавеното време на срещата, когато Виктор Коваленко получи топката от Тайрон Ебуеи и прати топката в левия ъгъл на вратата (1:0).

Емполи излезе от зоната на изпадащите и вече е на 17-о място, докато Наполи е на четвърта позиция.