Без възстановяващия се от контузия български нападател Андрей Гълъбинов Специя поднесе изненадата в 16-ия кръг на италианската Серия "А", постигайки обрат с 2:1 при визитата си на Наполи на стадион „Диего Армандо Марадона“.

Домакините имаха инициативата и направиха много пропуски преди почивката, но след нея материализираха превъзходството си и поведоха с гол на Андреа Петаня (58), който се разписа от непосредствена близост след асистенция на Джовани ди Лоренцо.

В 68-ата минута Фабиан Руис повали съперник в наказателното поле и М'Бала Нзола изравни с хладнокръвно изпълнение от бялата точка. Новакът в елита остана с човек по-малко след червения картон на Ардиан Исмаили в 77-ата минута, но въпреки това шокира домакините малко след това. В герой за гостите се превърна резервата Томазо Побега (81), който реализира победния гол.

След разочароващата загуба Наполи е пети с 28 точки, докато Специя се измъкна от зоната на изпадащите и заема 16-о място с 14 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"