Специя се класира за 1/16-финалите на Купата на Италия, след като се справи с друг тим от Серия "Б" Венеция с 4:3 след изпълнение на дузпи. Мачът завърши 2:2 в редовното време, а в продълженията нямаше голове.

Българският национал Петко Христов, който изкара миналия сезон под наем във Венеция, не попадна в групата на Специя за двубоя.

Мирко Антонучи изведе домакините от Специя напред в резултата в 19-ата минута. Авансът на домакините се запази до края на първото полувреме. Капитанът на Венеция Йоел Понянпало изравни в 54-ата минута. Лука Моро бе точен от дузпа в 60-ата минута и Специя отново поведе - 2:1. Три минути по-късно „белите“ получиха втора дузпа, този път с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нае Салваторе Еспозито, който обаче не успя да реализира.

Кристиан Гиткяер оформи крайното 2:2 след точно изпълнен наказателен удар в 81-ата минута. При дузпите играчите на Специя бяха по-точни (4:3) и се класираха напред в турнира.