Аталанта и гостуващият Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха бергамаските с два гола напред в резултата. Сергей Милинкович-Савич (27, 35) обаче възстанови равенството след асистенции на Лукас Лейва и Марко Пароло.

След почивката Йосип Иличич (50-дузпа) даде нова преднина на домакините, а в 70-ата минута домакините можеха да решат всичко в своя полза, след като Калдара прати топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада. Луис Алберто (79) оформи крайния резултат след асистенция на Фелипе Кайседо и донесе точката за гостите.

Това бе трето равенство за Лацио този сезон и тимът е пети с 33 точки. Аталанта записа шесто реми на сметката си и заема седма позиция с 24 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"