Сампдория сложи край на серията си от осем поредни мача без победа в Серия „А“, след като в мач от 27 кръг се наложи с 2:0 като домакин на Фрозиноне. Българският национал Александър Тонев беше титуляр за гостите, а в 79-ата минута беше заменен от Лука Паганини.

Фернандо даде аванс на „моряците“ минута преди почивката, когато засече прострелно подаване на Лоренцо де Силвестри в наказателното поле. В 69-ата минута Фабио Куалярела удвои при разбъркване в наказателното поле на гостите.

С този успех Сампдория събра 28 точки и се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите. Фрозиноне е 18-и, точно под чертата, с 23 точки.

Опашкарят Верона загуби с 0:2 при гостуването си на Удинезе и остана на последното място. Емануел Агиеманг-Баду откри за „зебрите“ в 31-ата минута, а в 56-ата Сирил Теро удвои. Удинезе е 14-и с 30 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!