Рома спечели с 2:0 гостуването си на Кротоне от 24-ия кръг на Серия "А". Раджа Наинголан и Един Джеко донесоха успеха на "вълците" с попадения през двете полувремена. За домакините Александър Тонев стартира двубоя като титуляр и бе заменен в 81-ата минута.

В 17-ата минута римляните можеха да поведат в резултата, но Един Джеко пропусна да се разпише от дузпа, пращайки топката в аут. Пет минути преди края на първата част все пак Рома поведе. Раджа Наинголан получи пас от Салах, задържа топката и с диагонален удар я прати във вратата на Кротоне.

През втората част Рома бе по-дейният отбор в мача в 77-ата минута стигна до втори гол. Салах поднесе топката на Джеко и той на празна врата направи 0:2.

С този успех Рома събра актив от 53 точки на второто място във временното класиране. Кротоне е 19-и с 13.