Александър Тонев остана цял мач на резервната скамейка при успеха на Кротоне с 3:2 като гост на Болоня от 12-ия кръг на Серия "А".

Симоне Верди изведе домакините напред в резултата в 38-ата минута, но само четири по-късно Анте Будимир изравни. Малко преди края на първото полувреме Верди дадено отново преднина за домакините с втория си гол в мача.

Кротонe стигна до ново изравняване в 68-ата минута, когато Трота се разписа от дузпа. Гостите стигнаха до пълен обрат в 70-ата минута, когато Будимир се разписа за втори път, оформяйки крайния резултат.

Успехът бе втори поред за южняците и общо трети за сезона. Тимът на Тонев има вече 12 точки и заема 14-то място, докато четвъртото поредно положение остави състава от Реджо Емилия с 14 точки в класирането.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"